Postproces – úprava pre soc. siete I.

Veľa ľudí mi píše a pýtaju sa ma ” ako upraviť a nahrať fotku na sociálne siete ” tak aby nedošlo k veľkej strate kvality. Ukážem Vám ako najlepšie orezať a čoho sa držať . Budem to robiť v jednoduchom editore Zoner ktorý má dosť veľká časť publika ..

Instagram

Začneme Instagramom kedže tam sa fotky vkladajú len ako príspevok . Instagram uvádza že odporúčaný formát je 5:4 na šírku alebo 4:5 na výšku s tým že šírka je stále 1080px . Najlepšie je rezať na formát 4:5 týmto využijeme najväčšiu časť na displeji telefónu a tým zaujmeme najviac diváka. Preto veľa fotiek ani nieje vhodné na publikáciu na instagrame . Alebo potom treba napr . pridať biele okraje na doplnenie – to si ukážeme niekedy neskôr alebo ak by to niekoho zaujímalo . Ako príklad na orezanú fotku 4:5 uvediem obrázok č.1 – screenshot z telefónu môjho príspevku na instagrame .

obrázok č.1

A tým pádom máme fotku hotovú a pripravenú pre nahratie na Instagram. Ak by sme chceli fotku na šírku tak postupujeme podobne a v kroku podľa obr.3 klikneme na Prehodiť hodnoty …

Ak máte akékoľvek otázky kľudne sa pýtajte v komentároch alebo zadajte dotaz na Fóre ..

Postproces seriál:

Môj instagram : https://www.instagram.com/lubomir_novak_sk/

Celkovo 1,149 zobrazení, z toho dnes 1 !

Zdieľať na

Vložiť komentár