Ako nastaviť Suntek...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Ako nastaviť Suntek fotopascu ?

163 Príspevky
37 Užívatelia
18 Likes
7,483 Zobrazenia
(@mirorastislav)
Príspevky: 10
Aktívny člen
 

@apis

zdravím,

dík za info..mne na určitých miestach posielala foto (MMS)bez problémov .Len ako som písal,strašne kolísal signál..

Teraz je ft.pasca na reklamácii. Už by mala doraziť späť .Uvidím ako bude fungovať v revíri . Ak teda vravíš ,že by mohol byť zlý FW a FP ,vedel by si mi s tým pomôcť?

 
Publikované : 24/05/2021 9:09 am
(@apis)
Príspevky: 8
Aktívny člen
 

@mirorastislav Zdravím! Viem poslať ak bude treba FW ale pravda je to že ja som MMS- ky neskúšal-strašne sú drahé. Mne neposielala fotopasca fotky v SMTP ( to sú dátove prenosi- fotky do emailov). Ja mám operátora 4-ku a predplatené dáta 1Gb na mesiac za 2 €. Dnes mi prišlo od rána 35 záberov . Jedna fotka má cca 58 kb-ov takže cca 600 záberov môžem dostať denne aby som sa zmestil do limitu. Ak máte FP od "efotopasce" tak môže byť chybný FW

 
Publikované : 24/05/2021 5:58 pm
(@mirorastislav)
Príspevky: 10
Aktívny člen
 

@apis Zdravím,A ja som zase neskúšal posielanie na e mail 🙂

Máš pravdu,ja mám t com a keď to začalo posielať tak mesačne ma to stálo aj okolo 5€.Musím zistiť čo ma to bude stáť ak to bude posielať na e mail.

 

 
Publikované : 25/05/2021 11:24 am
(@ibis)
Príspevky: 4
Nový člen
 

Zdravím. Možno ste sa s mojim problémom, ktorý sa budem snažiť zrozumiteľľne opísať stretli, alebo aj riešili a niekomu odpovedali, avšak ja som to nenašiel. Ak je tomu tak, vopred sa ospravedlňujem.

Mám nasledovný problém s mojou fotopascou Suntek HC801M-G-LTE:

1. podľa mňa správne nastavím a skopírujem súbor Parameter.dat na SD kartu, ktorú mám vopred sformátovanú priamo vo fotopasci.

2. všetko čo má posielať posiela správne na MMS aj Gmail (samozrejme len na jedno cieľové miesto naraz)

3. všetky priložené súbori aj hlavičky mailov sú s jedným a tým samým dátumom a časom, príklad 25.5.2021 o 9:48:50 aj keď je už dávno 26.5.2021 o 15:00:00, čiže rovnaké (síce prichádzajú v zvláštnom poradí ale aspoň prichádzajú, avšak s neaktuálnym dátumom a časom a to je dosť zlé).

4. všimol som si, že po vypnutí a zapnutí fotopasce pri vloženej SD karte so mojím súborom Parameter.dat mám na pasci stále ten istý dátum a čas, ako bol v čase Save-nutia tohto súboru. Ako keby sa stále opakovane dátum a čas Load-oval pri každom štarte z toho konfiguračného súboru z SD karty.

5. konfiguračný súbor mám permanentne uložený na vloženej SD karte, je to tak správne? Keď ho vymažem dátuma a čas začne byť skutočne aj po vypnutí a zapnutí reálny, ale pochopitešne nemám nastavené parametre z konfiguračného súboru, ktorý na SD karte teraz nie je a teda tel. číslo, email, ostatné konfiguračné parametre chýbajú.

6. kopíruje si automaticky štandardne fotopasca tento súbor Parameter.dat fotopasca do internej pamäte, či?

Ďakujem, že sa mi pokúsite pomôcť a vyriešime problém. S pozdravom Ľuboš K.

 
Publikované : 26/05/2021 9:26 am
(@makarask)
Príspevky: 241
Uznávaný člen
Topic starter
 

@mirorastislav je to pravda nie je Suntek ako Suntek , ak si firmy davaju upravovat firmware alebo vybavu .. moze to robit problemy .. 

www.LubomirNovak.com | Nikon Z6 , Nikon Z50, Nikon AF-S 400mm F/2.8E FL , Sigma 70-200mm F/2.8 Sport | Cesta hrdinov SNP

 
Publikované : 26/05/2021 7:30 pm
(@makarask)
Príspevky: 241
Uznávaný člen
Topic starter
 

@apis

Ak máš nastavený dátum čas v Parameter.dat tak po štarte si načíta tento čas a dátum .. Ja si potom upravím dátum a čas už na mieste kde budem nechávať fotopascu stým sa nedá nič robiť ... Potom problém nastáva vačšinou s posielaním MMS , tam ak je vyťažená sieť bude ti to meškať stále ( napr. na vianoce mi chodili MMS aj s 3-4 dňovým meškaním ) , treba to zmeniť a posielať maily cez SMTP potom budú chodiť maily do 3-4 minút ... Je to chyba operátora ... Parameter.dat tam musíš mať stále nakopírovaný 🙂

www.LubomirNovak.com | Nikon Z6 , Nikon Z50, Nikon AF-S 400mm F/2.8E FL , Sigma 70-200mm F/2.8 Sport | Cesta hrdinov SNP

 
Publikované : 26/05/2021 7:38 pm
(@ibis)
Príspevky: 4
Nový člen
 

Zdravím. To je smutné, že je to tak. Aj tak sa mi zdá, že u mňa to funguje ešte trochu horšie, ako popisujete. Prikladám súbor z obrázkom náhľadu došlej pošty do Gmailu. Ten dátum a čas sa v priebehu 4 hodín pokusného snímania skoro vôbec nemení. Navyše, keď na fotopasci pred snímaním nastavím reálny čas v režime TEST a pasacu prepnem do ON, tak dátum sa po štarte znova prepíše  dátumom zdá sami, že dokonca dátumom a časom vzniku súboru Parameter.dat. Je to možné? Zmena FW tento vážny problém náhodou nenapraví? Ďakujem.

Suntek Gmail

 

 
Publikované : 27/05/2021 1:51 pm
(@makarask)
Príspevky: 241
Uznávaný člen
Topic starter
 

@ibis

Nejak divne ti to celé funguje .. Subject emailu by mal byt v takej forme .. 20M_24_05_2021 02_23_07 to prve je kolko Mpx je nastavene , potom ide dátum a posledné je čas ... Tak určite by som skúsil prepáliť FW lebo podľa mňa tam nebude Suntek FW ale FW nejakej podznačky alebo nejaký predajca si dal vytvoriť vlastný FW...

www.LubomirNovak.com | Nikon Z6 , Nikon Z50, Nikon AF-S 400mm F/2.8E FL , Sigma 70-200mm F/2.8 Sport | Cesta hrdinov SNP

 
Publikované : 27/05/2021 9:37 pm
(@ibis)
Príspevky: 4
Nový člen
 

Viete mi s tým prepálením FW pomôcť? Ďakujem.

 
Publikované : 28/05/2021 12:56 pm
(@ibis)
Príspevky: 4
Nový člen
 

Zdravím páni. Prosím Vás kto by mi pomohol s prepálením FW mojej fotopasce. Ja to nechcem zadarmo, ale nemám skúsenosť a sám si zjavne neporadím. Ďakjem.

 
Publikované : 01/06/2021 8:27 am
(@makarask)
Príspevky: 241
Uznávaný člen
Topic starter
 

@ibis

 

Tak prepalit firmware nie je problem , len treba potrebny firmware a ten ja nemam k 801 fotopasci ....

Skus jedine poziadat firmu Suntek - http://www.cnsuntek.com/en/contact.aspx?code=0401

oni co viem tak bezne posielaju firmware a ak ho budes mat tak napis 🙂

www.LubomirNovak.com | Nikon Z6 , Nikon Z50, Nikon AF-S 400mm F/2.8E FL , Sigma 70-200mm F/2.8 Sport | Cesta hrdinov SNP

 
Publikované : 03/06/2021 9:12 pm
(@mirorastislav)
Príspevky: 10
Aktívny člen
 

Ahoj,

možno sa to tu už opakovalo ale skúsim..

nastavujem suntek 801 ,posielanie cez SMTP.Chcem sa opýtať ,či keď dám prijímací e mail ,firemný mail (výhoda firemných mobilov :D) ,bude to posielať ?

Alebo si mám radšej dať g mail . 

Vieš mi v tom prípade poslať heslo ? (0911132819)

Dík.. 

 
Publikované : 16/06/2021 8:49 am
(@noris)
Príspevky: 1
Nový člen
 

Dobrý deň,

Suntek HC801LTE sa nedá prezvoniť, linka je obsadená. V čom by mohol byť problém?

Na displeji sa zobrazí kód operátora 23101 (Orange) no to je všetko. Fotopasca nereaguje na prezvonenie, na ovládacie SMS a samozrejme ani nič neposiela. Fotopasca v menu nemá žiadnu položku týkajúcu sa MMS, SMTP,... nedá sa overiť, či sa dobre načítala konfigurácia z parameter.dat. Skúšané s dvoma rôznymi SIMkami, ktoré fungujú v mobiloch dlhé roky.

Celkovo aj to menu vyzerá trocha inak, ako v slovenskom alebo anglickom manuále dodanom s fotopascou. Asi nejaký nový firmware. Fotopasca je kúpená pred troma dňami.

 

ďakujem za rady

 
Publikované : 30/07/2021 2:54 pm
(@rike)
Príspevky: 2
Nový člen
 

Zdravim Vas, vedel by mi niekto pomoct ked volam na fotopascu zvoní ale na SMS (*520*) neodpovedá.

Mam SC-suntek hc-810 lte (Verzia: EC25E)

Dakujem za vasu pomoc

 
Publikované : 29/08/2021 1:32 pm
(@rike)
Príspevky: 2
Nový člen
 
Publikoval: @rike

Zdravim Vas, vedel by mi niekto pomoct ked volam na fotopascu zvoní ale na SMS (*520*) neodpovedá.

Mam SC-suntek hc-810 lte (Verzia: EC25E)

Dakujem za vasu pomoc

Tak dnes som prehral firmware ktorý mi poslali z (Suntek Trail&Game Camera Support Team).

Fotopasca sa sprava obdobne a na SMS neodpoveda. Skusil som SIM kartu od 4-ky a Orange musim skusit este iných operatorov.

 
Publikované : 30/08/2021 2:49 pm
Stránka 6 / 11
Zdieľať:
Zdieľať na