Novinka – Nikon D780

Amsterdam, Holandsko, 7. januára 2020: Spoločnosť Nikon dnes predstavuje vysokovýkonnú digitálnu jednookú zrkadlovku, ktorá poskytuje kreatívnym fotografom všetko, čo vyžadujú od plnoformátového fotoaparátu – a ešte viac. Spoľahlivý partner pre odvážnych tvorcov kdekoľvek na svete, fotoaparát D780, umožňuje vytvárať dokonalé snímky a rovnako brilantné videosekvencie.

Odolný fotoaparát D780 sa pýši rýchlym špecializovaným systémom hybridného aického zaostrovania pri fotografovaní so živým náhľadom (Live View) a rýchlym a spoľahlivým 51-bodovým systémom aického zaostrovania s fázovou detekciou na snímanie s použitím hľadáčika. Pri fotografovaní v režime Live View fotografi a filmári využívajú rovnaký systém AF, aký sa nachádza v uznávanom mirrorless fotoaparáte Nikon Z 6. Používatelia môžu zaostriť na výrazy tváre vďaka funkcii Eye-Detection AF a využívať výhody aického zaostrovania v slabom svetle, ktoré umožňuje spoľahlivé zaostrenie objektov až do –6 EV. Fotografi, ktorí snímajú pomocou hľadáčika, môžu využiť výkon sledovania objektov na úrovni vlajkovej lode a rýchle prepínanie medzi pokročilými režimami AF.

Vysoká rýchlosť snímania zvyšuje univerzálnosť tohto fotoaparátu: až 7 snímok za sekundu pri snímaní pomocou hľadáčika a 12 snímok za sekundu v režime nehlučného fotografovania pri snímaní so živým náhľadom. K ďalším pozoruhodným funkciám patrí mimoriadne krátky čas uzávierky 1/8 000 s, ktorý fotografom poskytuje flexibilitu pri synchronizácii s bleskami Nikon. Alebo môžu čas natiahnuť až na 900 s, čo je ideálne na zachytenie dramatických svetelných stôp a nočných panorám.

Filmári si zamilujú kvalitu videosekvencií, ktoré môžu s fotoaparátom D780 dosiahnuť. Fotoaparát používa rozlíšenie obrazového snímača 6K na vytvorenie záznamu s ultravysokým rozlíšením 4K/UHD pri 30p/25p/24p a nulovým faktorom orezania. Tvorcovia videí tiež môžu používať externý videorekordér na zachytenie bohatých záberov HLG HDR, ktoré možno zobraziť priamo na kompatibilnom televízore alebo monitore.

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe, povedal: „Mnohí fotografi milujú digitálne jednooké zrkadlovky a čakali na model ako D780. Ak ste milovníkom DSLR a chcete snímať filmy aj fotografie, je to ideálne riešenie. Ak chcete vstúpiť do sveta mirrorless, máme systém Z! Bez ohľadu na to, ktorý systém tvorcov nadchne, sme nadšení, že môžeme ponúknuť všestrannosť, ktorá im tvoriť bez obmedzení.“

Súhrn hlavných funkcií

AUTOMATICKÉ ZAOSTROVANIE PRI POUŽITÍ HĽADÁČIKA.
51-bodový systém aického zaostrovania s fázovou detekciou je citlivý až do –3 EV. Získate možnosti sledovania objektov na úrovni vlajkovej lode a rýchle prepínanie medzi pokročilými režimami AF.

AUTOMATICKÉ ZAOSTROVANIE PRI POUŽITÍ ŽIVÉHO NÁHĽADU.
273-bodový systém hybridného aického zaostrovania je citlivý až do –4 EV, resp. –6 EV s funkciou Low-Light AF.¹ Pri snímaní fotografií je k dispozícii AF s detekciou očí.

SÉRIOVÉ SNÍMANIE RÝCHLOSŤOU AŽ 12 SN./S.
Snímajte rýchlosťou až 7 snímok za sekundu s aickým zaostrovaním a nastavením expozície, alebo až 12 snímok za sekundu v režime nehlučného fotografovania so živým náhľadom. Používatelia získajú snímky v plnom rozlíšení, a to aj pri snímaní vo formáte RAW.

OPTICKÝ HĽADÁČIK A VÝKLOPNÝ DOTYKOVÝ DISPLEJ.
Optický hľadáčik s 0,70-násobným zväčšením poskytuje široké zorné pole a 100 % pokrytie. Výklopný LCD monitor s rozlíšením 2 359 000 bodov umožňuje aktivovať uzávierku pomocou dotykového ovládania a ovládať aické zaostrovanie.

PRVOTRIEDNA OBRAZOVÁ KVALITA.
Objektívy s bajonetom Nikon F. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 24,5 Mpx. Obrazový procesor EXPEED 6. Rovnaký snímač RGB s rozlíšením 180 000 pixelov a pokročilý systém detekcie motívu ako pri modeli D850.

ULTRA ŠIROKÝ ROZSAH CITLIVOSTI ISO.
Model D780 sa môže pochváliť širším rozsahom ISO než uznávaný model D850. Pracujte s citlivosťou ISO 100 – 51 200 rozšíriteľnou až na 204 800 či ISO 50.

PLNOFORMÁTOVÉ FILMY V KVALITE DSLR.
Snímajte zábery s vysokým rozlíšením 4K/UHD pri 30p/25p/24p s nulovým faktorom orezania. Nahrávajte vo formáte N-Log alebo Hybrid Log Gamma (HLG) s množstvom informácií.

KREATÍVNA SLOBODA.
Time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte. 2 Mpx statické snímky oslňujúcou rýchlosťou 120 snímok za sekundu. Ponuka digitalizácie vo fotoaparáte. A ešte viac.

RÝCHLY PRENOS SNÍMOK.
Vysokorýchlostný prenos údajov a bezdrôtové pripojenie fotoaparátu uľahčujú prenos snímok. A funkcia SnapBridge umožňuje používateľom zdieľať súbory JPEG a RAW s akýmkoľvek inteligentným zariadením.

CENY A DOSTUPNOSŤ
Nikon D780 (Začiatok predaja 23.1.2020) – 2339 €
Nikon D780 + 24-120MM – 2 859 €

¹ Pri snímaní s objektívom so svetelnosťou f/2 alebo väčšou.

Zdroj : NikonBLOG.sk

Celkovo 1,211 zobrazení, z toho dnes 4 !

Zdieľať na

Vložiť komentár