Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

MASKOVANIE pri foteni vtakov

3 Príspevky
2 Užívatelia
0 Likes
642 Zobrazenia
(@fotomatrendek-com)
Príspevky: 1
Nový člen
Topic starter
 

halo halo ... viem ze je vas tu dost co VIETE, co viete ako na to ;), nieze by sa nedalo opytat google, ale na to sere bilej tesak, mna zaujimaju skusenosti zo SLOVENSKA, lebo ist na vylet do Danska na Island alebo nafotit si jelene v anglickom parku tak tam sa maskujes akurat aby ta frajerka nenasla... 😉
generalne nieje problem sa skryt, ci uz v tom co priroda ponuka alebo si kupit oblek, stan, domcek .. co je ale problem ... teda je ich hned viac ... musis to kua vediet odniest, co pri 10kg vaku co teraz mam nemoze byt dalsich 10kg aj ked teda nechodim velmi daleko ;), najvacsi problem vidim v tom ze ked sa skryjem dokonale tak proste nemozem fotit, potrebujem mat VYHLAD a potrebujem PRIESTOR NA POHYB SKLOM, 600mm f4 VR (nie FL ver.) nieje male sklo, vlastne s tou ozrutnou clonou je vacsie ako najdlhsia 800/5.6FL ;), ked fotim tie vtaky nemozem lezat na zemi, rozmyslal som ze kupit si siet aby som si urobil taky "stan" ze na konare a na seba zavesit/prehodit, ale ... stale neviem, ono tym vtakom az tak nevadis, ziju si svoj zivot ale nepridu nikdy blizsie ako ... povedzme 30-50m a to je aj na 850mm stale dost daleko, blizsie sa ist neda musel by som ist do clna (rozmyslam nad tym), takze oni lietaju aj blizko brehu cize teoreticky aj blizko mna ale ked uvidia cloveka aj ked bez pohybu tak proste odletia, drzia si distanc ako sa patri aj na tuto dobu ;), takze ... byt v sieti ako taka hromadka nestastia a hybat rukami a velkym sklom aj ked pod sietou .. staci to? alebo to musi byt komplet stan/domcek uplne nepriesvitny z ktoreho nic netrci?... dakujem vsekym skusenym, mozno som len lenivy a treba NIECO skusit, ... aj som skusil taky domcek z rakosia, ale proste musi mat "okno" nic z neho netrcalo, z vrchu ma nevideli, ale ked ja vidim ich oni vidia mna, a to okno nemoze mat 10x10cm lebo cez to ani objektiv neprestrcis, nehovoriac o tom ze nemas potom ziaden vyhlad a tak nemozes reagovat na situaciu, nemozes proste fotit

dikes

Táto téma bola upravená pred 4 roky užívateľom admin
 
Publikované : 02/04/2020 9:39 pm
(@makarask)
Príspevky: 241
Uznávaný člen
 

Tak ono najlepsie v takom pripade spravit zo siete pred sebou len stenu z maskovacky .. Potom nejaký 3D komplet oblecenie ..Slnecnu clonu na 600-vke F/4G je najlepsie vymenit za skladaciu je ovela mensia a skladnejsia .. Vsetko to postavit na poriadny stativ s gimbal hlavou .. Inej cesty nieto .. Mozes taku zasteru spravit aj z prirodneho materialu .. je to len o skusani a pozorovani ako dané vtactvo reaguje na dany kryt. Vsade je to individuálne podla lokality 😉 

www.LubomirNovak.com | Nikon Z6 , Nikon Z50, Nikon AF-S 400mm F/2.8E FL , Sigma 70-200mm F/2.8 Sport | Cesta hrdinov SNP

 
Publikované : 02/04/2020 9:48 pm
(@makarask)
Príspevky: 241
Uznávaný člen
 

Aby som upresnil tu slnečnú clonu : je to presne skladacia slnečna clona od LensCoat.com   Video 🙂

www.LubomirNovak.com | Nikon Z6 , Nikon Z50, Nikon AF-S 400mm F/2.8E FL , Sigma 70-200mm F/2.8 Sport | Cesta hrdinov SNP

 
Publikované : 02/04/2020 10:05 pm
Zdieľať:
Zdieľať na